reklama

Zprávy říkají, že rodiny dosud nebyly informovány, zda jsou jejich blízcí na seznamu.

Hamás osvobodil 39 unesených během prvních tří dnů dočasné dohody o příměří, podle níž bude 50 propuštěno do čtyř dnů výměnou za 150 palestinských vězňů. Dohodu lze prodloužit o jeden den za každých dalších 10 osvobozených rukojmích.

Bylo dosaženo dohody o prodloužení příměří mezi Izraelem a Hamásem v Gaze o dva dny

Katarský zprostředkovatel v pondělí uvedl, že příměří mezi izraelskými silami a silami Hamásu v Gaze bylo prodlouženo o dva dny, což prodloužilo pauzu po sedmi týdnech válčení, které zabilo tisíce lidí a zničilo palestinskou enklávu. Informuje agentura Reuters.

"Bylo dosaženo dohody o prodloužení humanitárního příměří o další dva dny v pásmu Gazy," uvedl mluvčí katarského ministerstva zahraničí v příspěvku na sociální síti X.

Izrael se bezprostředně nevyjádřil, ale představitel Bílého domu potvrdil, že bylo dosaženo dohody.

Hamás také uvedl, že se dohodl na dvoudenním prodloužení příměří s Katarem a Egyptem, které usnadňují nepřímá jednání mezi oběma stranami.

"Bylo dosaženo dohody s bratry v Kataru a Egyptě o prodloužení dočasného humanitárního příměří o další dva dny za stejných podmínek jako v předchozím příměří," uvedl představitel Hamásu v telefonátu s agenturou Reuters.

Žádné z oznámení neuvedlo, kolik rukojmích bude propuštěno, ale dříve šéf egyptské Státní informační služby Diaa Rashwan řekl, že vyjednávaná dohoda bude zahrnovat propuštění 20 izraelských rukojmích z těch, které Hamás zadržel během 7. října při útoku na jižní Izrael. Výměnou by bylo propuštěno 60 palestinských vězňů držených v izraelských věznicích, dodal.

Původní čtyřdenní příměří mělo skončit v pondělí večer.