"Jakékoli náznaky, které byly zmíněny, jsou naprosto chybné a špatné," řekl Peskov. Dodal, že takovéto náznaky o ruském podílu nemohou být v žádném případě odrazem oficiálního postoje Washingtonu.

Riceová, která v minulosti radila Obamovi v otázkách národní bezpečnosti, o víkendu televizi CNN řekla, že násilnosti v USA vypadají jako podle ruského scénáře. "Vidíme to pořád dokola, vidíme to roky a upřímně to vidíme každý den na sociálních sítích," řekla o možném ruském pozadí. "Hrají to na obě strany. Jejich cílem je nás rozdělit, donutit nás bojovat proti sobě a nechat nás rozpadnout zevnitř," řekla.

Riceová rovněž řekla, že by ji nijak nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že Rusové podněcují přes sociální sítě radikály na obou stranách. "Nedivila bych se, kdyby to nějak financovali, utvářeli či organizovali. Tohle musíme brát vážně," dodala.

Podle amerických tajných služeb se Rusko dlouhodobě snaží ovlivňovat v USA veřejné mínění, obzvláště pak během voleb. Po uplynulých prezidentských volbách v roce 2016 Spojené státy obvinily Moskvu, že se snažila do hlasování zasáhnout. Rusko to popřelo.