Vyplývá to z šetření agentury Median pro Český rozhlas-Radiožurnál. 47 procent respondentů podle průzkumu neočekává, že protiofenziva povede k rychlejšímu ukončení konfliktu. Pesimističtí jsou především starší lidé ve věku nad 59 let, středoškoláci bez maturity nebo obyvatelé Moravy a Slezska.

Optimističtí jsou naopak vysokoškoláci, voliči stran vládní koalice či prezidenta Petra Pavla. Čtvrtina obyvatel České republiky na válečnou situaci na Ukrajině nemá žádný názor.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na twitteru připomněl, že dnes je to rovných 500 dní od začátku plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu. Ruské jednotky vpadly do sousední země 24. února loňského roku.

O délce trvání konfliktu se dnes zmínil také vicepremiér Vít Rakušan (STAN). "Dnes je to 500 dní, co se Ukrajina brání Rusku. Ukrajinci mají můj obdiv. A podporu naší země. Tahle vláda (ostatně jako žádná vláda) nedělá vždycky všechno správně. V postoji k Ukrajině ale od prvního dne až dodnes obstála. Díky všem, kdo v tom vládu podporují a pomáhají Ukrajině," uvedl ministr vnitra na twitteru.