reklama

Teoreticky je taková schůzka možná, ale prakticky to ještě není vypracované, uvedl Ušakov podle listu Vedomosti s tím, že Rusko takové vrcholné schůzky nikdy neodmítá.

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov nicméně agentuře TASS řekl, že nic konkrétního ohledně schůzky Putina a Trumpa nebylo dohodnuto.

Ušakov dnes také uvedl, že vzrostly šance na uspořádání vrcholné schůzky mezi zástupci Ruska, Ukrajiny, Francie a Německa, na které by se řešilo urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.

Prezidenti Ruska a USA se naposledy setkali v červnu. Schůzka, uspořádaná na okraji summitu velkých ekonomik G20 v Ósace, trvala hodinu a 20 minut. Jednali hlavně o kontrole zbrojení po odstoupení od smlouvy o zákazu raket středního a krátkého doletu.

Putin si nedávno postěžoval, že ve vztazích Ruska se Spojenými státy zatím žádný pokrok nenastal. Nicméně Moskva podle něj počítá s tím, že dříve nebo později ve Washingtonu v této věci převládne "zdravý rozum a základní zájmy", a tak se vztahy s USA se vrátí k normálnímu stavu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama