reklama

Putin se v Rostově na Donu zastavil po cestě z Permu, přičemž náčelník generálního štábu armády Valerij Gerasimov ho informoval o současné situaci na ukrajinském bojišti. Peskov uvedl, že prezident mluvil i s dalšími vysoce postavenými armádními veliteli, napsala ruská státní agentura TASS.

Gerasimov měl šéfovi Kremlu oznámit, že ruské jednotky pokračují v plnění cílů speciální vojenské operace, jak Rusko vnitrostátně označuje probíhající konflikt.

Putin během minulého víkendu v televizním rozhovoru prohlásil, že ukrajinská protiofenziva byla zastavena."Víme, že v některých oblastech připravuje nepřítel nové ofenzivní operace. Vidíme to a víme o tom. A reagujeme adekvátně," řekl.

"Co se nyní odehrává podél celé linie kontaktu, tomu se říká aktivní obrana. Naše armáda zlepšuje svá postavení prakticky v celém tomto prostoru," pokračoval ruský prezident s tím, že jde o poměrně velkou oblast.

V posledních dnech se objevily informace o ruském tažení u Avdijivky v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, kde obránci musí odrážet útoky okupantů. Podle velitele ukrajinských pozemních vojsk Oleksandra Syrského útočí Rusové i u Kupjansku v Charkovské oblasti na severovýchodě země.

Ukrajinci zahájili protiofenzivu v červnu a soustředí se především na Záporožskou oblast na jihu země. Vojáci se snaží postoupit směrem na Tokmak a Melitopol. Podle zářijového vyjádření prezidenta Volodymyra Zelenského je iniciativa nadále na straně Ukrajinců.