Zveřejněné záběry ukazují Putina, jak vystupuje z vojenského vrtulníku a prochází kolem budov. Podle ruských médií navštívil Putin vojenské uskupení Dněpr v Chersonské oblasti a poté velitelství národní gardy Vostok v Luhanské oblasti.

Podle listu Kommersant šéf Kremlu navštívil vojenské uskupení "Dněpr" v Chersonské oblasti a poté velitelství národní gardy "Vostok" v Luhanské oblasti.

Média uvedla, že Putin se v Chersonské oblasti seznámil s aktuální situací na bojišti, kde se Rusko již téměř 14 měsíců marně pokouší porazit Ukrajinu. V loňském roce se ruská vojska stáhla z města Cherson a dalších okolních oblastí a připravovala se na možnou ukrajinskou protiofenzívu a posilovala své pozice na druhé straně řeky Dněpr.

Jedná se o první Putinovu cestu do Chersonské a Luhanské oblasti od začátku války, poznamenala stanice BBC.

"Putinova degradace je působivá. Před rokem svět čekal na jeho vyjádření. Teď už ne. Žádný takový politický aktér už není. Existuje jen 'zvláštní tour' autora masových vražd na okupovaných a zničených územích, aby si naposled vychutnal zločiny svých přisluhovačů," napsal poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak na twitteru.

Server Ukrajinska pravda uvedl, že ze záběrů není zřejmé, kde přesně se Putin nacházel. Neexistuje žádný skutečný důkaz, že byl Putin na Ukrajině, uvádí na závěr své zprávy ukrajinský deník.

reklama