BBC uvádí, že zástupci afrických zemí na summitu navrhovali, aby Rusko a Ukrajina uzavřely příměří. Putin na to reagoval slovy: "Proč byste žádali o zastavení palby od nás? Nemůžeme palbu zastavit, když na nás útočíte."

Ukrajinští představitelé opakovaně dávají najevo, že jsou ochotni jednat o míru, až Rusko stáhne své jednotky z celého ukrajinského území, které okupuje.

Putin tvrdí, že na ukrajinské frontě se boje prozatím nezintenzivnily, a že ukrajinská armáda od začátku současné protiofenzivy, tedy od 4. června, přišla o 415 tanků a 1300 ozbrojených vozidel. Agentura Reuters však podotýká, že tyto údaje nelze ověřit.

Putin také informoval, že Rusko provedlo "nějaké preventivní údery" proti cílům na Ukrajině po nedávném útoku na Krymský most, který spojuje ruskou pevninu s okupovaným Krymem. Moskva obviňuje Ukrajinu z tohoto útoku a označuje ho za "teroristický". Při tomto útoku došlo k vážnému poškození silniční části mostu, zemřel manželský pár a jejich 14letá dcera byla zraněna.

Mezinárodní trestní soud (ICC) letos vydal zatykač na Vladimira Putina kvůli deportacím ukrajinských dětí. Putin však tvrdí, že informace o únosu jsou "nafouknuté" a opakuje, že šlo o záchranu dětí.

"Jasně vysvětlujeme, že k žádnému únosu nedošlo, jednalo se o konkrétní kroky, které vedly k záchraně dětí, které byly evakuovány z válečné zóny. Nechcete přeci nechat sirotčince pod dělostřeleckou palbou, že ano? Samozřejmě, že ty děti jsme odvezli," uvedl Putin. ICC také vydal zatykač na ruskou zmocněnkyni pro práva dětí, Mariju Lvovovou-Bělovovou.