Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin: Rusko nesmí dovolit destabilizaci interní politické situace

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: kremlin.ru

Rusko nesmí dovolit destabilizaci interní politické situace, obzvlášť v době, kdy nepřející entity zvýšily svou aktivitu, řekl v pátek prezident Vladimir Putin na jednání státní bezpečnostní rady. O den dříve odrazily bezpečnostní složky další partyzánskou akci.

Rusko musí udělat všechno, aby tomu zabránilo, řekl Putin podle TASS na jednání. Zdůraznil přitom etnickou rozmanitost země. "Pro Rusko jsou tyhle záležitosti extrémně důležité. Máme v zemi 190 etnických skupin," dodal prezident.

Ruská státní agentura uvedla, že jednání tradičně proběhlo za zavřenými dveřmi. Své vlastní zprávy o situaci měli podat ředitel FSB Alexander Bortnikov a ministr vnitra Vladimir Kolokolcev.

Britské ministerstvo obrany dnes na twitteru uvedlo, že ruští vojenští velitelé řeší dilema, zda posílit obranu příhraničních oblastí nebo jednotky na frontové linii na okupované Ukrajině. Ve čtvrtek totiž do Bělgorodské oblasti opět vtrhli protirežimní partizáni, stalo se tak podruhé za posledních deset dní.

Témata:  Rusko Vladimír Putin

Související

Aktuálně se děje

4. února 2026 12:28

Počasí naplní podmínky pro tvorbu ledovky, varují meteorologové

S nebezpečím ledovky je v Česku nutné počítat i zítra. Vyplývá to z nového znění výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové prodloužili platnost varování do čtvrtečního rána a rozšířili jej o oblasti severní Moravy, Slezska a části severních a severovýchodních Čech. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy