Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin se snaží motivovat ruské občany, aby měli více dětí

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: kremlin.ru

Během návštěvy továrny na výrobu tanků na Uralu se ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek pokusil motivovat občany k tomu, aby měli více dětí. Paradoxně přitom není známo, kolik potomků má on sám.

Vzhledem k válečné situaci na Ukrajině, která trvá téměř dva roky, utrpělo Rusko velké ztráty, o nichž však oficiální orgány neposkytují podrobnosti. Statisíce lidí opustily Rusko kvůli nesouhlasu s konfliktem nebo obavám z povolání do armády.

Putin zdůraznil, že pokud chce Rusko "jako národ přežít, musíme mít alespoň dvě děti." Dodal také, že pro růst a rozvoj státu je zapotřebí mít minimálně tři děti.

Jeho výzva ke zvýšení porodnosti zazněla během návštěvy Uralvagonzavodu, největšího ruského výrobce hlavních bojových tanků, který v současnosti funguje nepřetržitě.

Během návštěvy Putin slíbil poskytnout finanční podporu, aby továrna mohla vyškolit dalších 1500 kvalifikovaných zaměstnanců, jak uvedl server Yahoo.

Putin se prezentuje jako zastánce "tradičních hodnot" spojených s rodinou, národem a pravoslavnou vírou. Po rozpadu Sovětského svazu se v Rusku začal výrazně snižovat počet obyvatel, což zhoršovaly problémy jako alkoholismus.

Podle odhadů Státního statistického úřadu mělo Rusko na začátku roku 2023 146,4 milionu obyvatel, což je méně než před 20 lety, ale více než v letech 2007 až 2012.

Putin má dvě dcery z prvního manželství, ale o dalších dětech z neověřených zdrojů se mluví jen spekulativně.

Témata:  Vladimír Putin Rusko

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy