Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin uspořádá první velkou tiskovou konferenci od útoku na Ukrajinu

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Prezident Vladimir Putin uspořádá první velkou tiskovou konferenci od invaze ruských sil na Ukrajinu v únoru loňského roku. Oznámil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Mediální událost bude kombinovat tradiční kolo otázek a odpovědí pro novináře s programem Přímá linka, který umožní občanům volat do studia v přímém přenosu a prezentovat své otázky a problémy.

Peskov neposkytl konkrétní datum, na sociálních sítích se objevila zmínka o 19. prosinci.

Tato několikahodinová mediální akce byla naplánována před nadcházejícími prezidentskými volbami, ve kterých se Vladimir Putin bude ucházet o znovuzvolení.

V minulém roce byla tisková konference zrušena, poprvé za poslední poslední desetiletí. Důvodem byla pravděpodobně snaha vyhnout se otázkám zahraničních novinářů, zejména kvůli porážkám, které ruská armáda utrpěla ve válce na Ukrajině.

Vladimir Putin se stále častěji objevuje v médiích a odpovídá na otázky novinářů, kteří jsou loajální k jeho stranické linii, a provázejí ho na cestách nebo se s ním setkávají v Kremlu. Naopak nezávislým médiím je často odepřen přístup k takovým setkáním.

Témata:  Rusko Vladimír Putin

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2026 17:45

Karlos Vémola se nevzdává ani v osobním životě. Lela má však jasno

Rozvod československého manželství už možná bereme za hotovou věc. V minulosti už se ale dvojice rozešla a poté se k sobě vrátila. Někteří lidé z okolí páru naznačují, že by se takový scénář mohl opakovat i tentokrát. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy