Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin v úterý vyzval k vypátrání a potrestání zrádců Ruska

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý vyzval k vypátrání a potrestání "zrádců" a k posílení boje proti terorismu ve svém projevu před příslušníky Federální bezpečnostní služby (FSB) poté, co byl znovuzvolen prezidentem ve volbách, kde neměl skutečného konkurenta.

Putin zdůraznil naléhavost vypátrání a potrestání "zrádců" s rozzlobeným tónem, přičemž prohlásil, že budou trestáni bez ohledu na čas a místo. Podle něj Rusko nezapomíná na ty, kteří páchají zločiny proti zemi.

V poslední době se v Rusku i v zahraničí opakovaně objevují případy ruských občanů, kteří jsou zavražděni nebo umírají za nejasných okolností.

Putin ve svém proslovu v úterý zdůraznil útoky ze strany Ukrajiny na Belgorodskou oblast u hranic, které způsobily i civilní oběti. Tyto útoky se intenzivně zvyšují během prezidentských voleb, které probíhaly od pátku do neděle.

Prezident označil tyto útoky za terorismus směřující k narušení voleb a obvinil z nich "sabotážní a teroristické skupiny", které podle něj spolupracovaly s ukrajinskými silami, žoldáky a dalšími "zrádci". Putin požádal FSB, aby spolupracovala s dalšími zpravodajskými službami a zintenzivnila boj proti terorismu, který považuje za velkou hrozbu.

Putin také zmínil sabotážní akce na plynovodech Nord Stream 1 a 2 v roce 2022 a vyzval k posílení pohraniční ochrany, včetně mobilních jednotek, a zdůraznil význam posílení pozemních a námořních hranic, zejména v Černém moři, kde ukrajinské síly údajně dosahují úspěchů proti ruským námořním silám.

Témata:  Rusko Vladimír Putin

Související

Aktuálně se děje

5. února 2026 13:22

První reakce na odchod Barbory Kroužkové. Ozval se Jakub Železný

První reakce přicházejí na oznámený konec moderátorky Barbory Kroužkové na obrazovkách České televize. Jejího odchodu lituje například Jakub Železný, který také před časem vyklidil pozici v hlavní zpravodajské relaci. Oproti Kroužkové je ale nadále zaměstnancem ČT. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy