Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin v úterý vyzval k vypátrání a potrestání zrádců Ruska

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý vyzval k vypátrání a potrestání "zrádců" a k posílení boje proti terorismu ve svém projevu před příslušníky Federální bezpečnostní služby (FSB) poté, co byl znovuzvolen prezidentem ve volbách, kde neměl skutečného konkurenta.

Putin zdůraznil naléhavost vypátrání a potrestání "zrádců" s rozzlobeným tónem, přičemž prohlásil, že budou trestáni bez ohledu na čas a místo. Podle něj Rusko nezapomíná na ty, kteří páchají zločiny proti zemi.

V poslední době se v Rusku i v zahraničí opakovaně objevují případy ruských občanů, kteří jsou zavražděni nebo umírají za nejasných okolností.

Putin ve svém proslovu v úterý zdůraznil útoky ze strany Ukrajiny na Belgorodskou oblast u hranic, které způsobily i civilní oběti. Tyto útoky se intenzivně zvyšují během prezidentských voleb, které probíhaly od pátku do neděle.

Prezident označil tyto útoky za terorismus směřující k narušení voleb a obvinil z nich "sabotážní a teroristické skupiny", které podle něj spolupracovaly s ukrajinskými silami, žoldáky a dalšími "zrádci". Putin požádal FSB, aby spolupracovala s dalšími zpravodajskými službami a zintenzivnila boj proti terorismu, který považuje za velkou hrozbu.

Putin také zmínil sabotážní akce na plynovodech Nord Stream 1 a 2 v roce 2022 a vyzval k posílení pohraniční ochrany, včetně mobilních jednotek, a zdůraznil význam posílení pozemních a námořních hranic, zejména v Černém moři, kde ukrajinské síly údajně dosahují úspěchů proti ruským námořním silám.

Témata:  Rusko Vladimír Putin

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy