Ve zveřejněném klipu papež říká "Jsem rád, že tě vidím" a "Je to víc než rok", čímž patrně naráží na čas, který Pell strávil ve vězení.

zdroj: YouTube

Do Vatikánu se Pell poprvé po třech letech vrátil na konci září, nedlouho poté, co kvůli skandálu kolem nákupu luxusních nemovitostí odstoupil vlivný italský kardinál Angelo Becciu.

Devětasedmdesátiletý Pell, který byl do loňského února jako prefekt ekonomického sekretariátu třetím mužem Vatikánu, byl nejvýše postaveným katolickým duchovním uvězněným za sexuální zneužívání.

Pell byl australským soudem loni shledán vinným, že se v 90. letech jako arcibiskup provinil vůči dvěma chlapcům ve věku 13 let. Jeden z nich zemřel v roce 2014 ve svých 31 letech na předávkování heroinem, proti Pellovi tak v procesu vypovídal jen druhý z nich. Ten soudcům popsal, že Pell se v roce 1996 po nedělní mši před ním a před druhým hochem v sakristii melbournské katedrály obnažil, osahával je na genitáliích a masturboval. Přinutil ho prý také k orálnímu sexu.

Z vyměřeného šestiletého trestu kardinál strávil ve vězení něco přes rok. Letos v dubnu australský nejvyšší soud v odvolacím řízení odsuzující rozsudek zrušil a nařídil Pellovo okamžité propuštění, neboť dospěl k závěru, že skutek nebyl prokázán.