Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řádění vraha v Kitzbühelu: Poslední obětí je rakouský hokejista

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Rakouské úřady identifikovaly poslední z pěti obětí muže, který o víkendu v Kitzbühelu, patrně ze žárlivosti, povraždil blízké své expřítelkyně, včetně jejího nového přítele. Byl jím 24letý brankář druholigového rakouského klubu EC Kitzbühel, řekl dnes agentuře APA šéf místních kriminalistů Walter Pupp.

Samotný klub na svých webových stránkách potvrdil, že jednou z obětí masakru je jeho brankář Florian Janny. Byl prý oblíbený a den před nedělním zločinem byl díky svému vynikajícímu výkonu v utkání proti italskému Asiagu vyhlášen mužem zápasu.

Pětadvacetiletý Rakušan v neděli přiznal, že z žárlivosti zastřelil svou 19letou expřítelkyni, její rodiče, jejího bratra a také jejího nového přítele. Muž se sám přihlásil na policii. "Právě jsem zavraždil pět lidí," přiznal se po krveprolití v rodinném domě.

Kitzbühel, který má kolem 8000 obyvatel, je světoznámý hlavně díky lyžařským závodům, které se každoročně pořádají v místním areálu Hahnenkamm. Tyrolské lyžařské středisko je nyní v šoku a radnice vyvěsila černou vlajku.

Témata:  vražda Rakousko hokej policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.