reklama

V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie. Soudní pitva vyloučila souvislost úmrtí s policejním zákrokem. Pitevní zpráva poukazuje na ovlivnění drogou. Jeho smrt od té doby rezonuje Českem.

Na sociálních sítích se objevilo amatérské video z policejního zásahu. Je z něj patrné, že se muž vzpíral a křičel a policisté proti němu použili donucovací prostředky. Podle serveru Romea.cz zasahující policista několik minut klečel zadrženému Romovi na krku. Případ se dál prověřuje.

Mluvčí policie Daniel Vítek uvedl, že policisté v sobotu odpoledne zasahovali v Teplicích kvůli potyčce dvou mužů, kteří také poškozovali cizí auta. Když na místo přijela policejní hlídka, ležel podle policie jeden z nich na zemi a měl zjevná zranění. "Jakmile se k němu policisté přiblížili, začal být agresivní, napadl je a způsobil jim škrábance, jednoho kolegu pokousal," uvedl Vítek.

Policisté použili donucovací prostředky a přivolali podle mluvčího sanitku. "V sanitce následně zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce," doplnil Vítek.

Muž zemřel po zásahu policie v Teplicích (5:55) | zdroj: YouTube

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na twitteru napsal, že zasahující policisté mají jeho plnou podporu. "Pokud někdo pod vlivem návykových látek porušuje zákon, musí počítat s tím, že policie zasáhne. Hlavně díky práci policistů a policistek jsme v první desítce nejbezpečnějších zemí světa," napsal Hamáček.

reklama