Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Raketomety HIMARS zasáhly základnu wagnerovců v Popasně

Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně
Foto: Twitter @Gerashchenko_en

Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna.

Na twitteru o tom dnes informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.

Heraščenko připomíná, že wagnerovci jsou považováni za soukromou "armádu" ruského prezidenta Vladimira Putina a že jsou odpovědní za páchání zvěrstev na celém světě, včetně Ukrajiny.

O ukrajinském útoku na základnu v Popasně v Luhanské oblasti informoval na síti Telegram i ruský propagandista Jurij Kotěnok. Právě na základě fotografií, které jiný ruský propagandista Sergej Sreda umístil na sociální sítě, byla podle Heraščenka základna patrně lokalizována. Informaci o zásahu na místě zatím nepotvrdily nezávislé zdroje.

⚡️HIMARS hit a Wagner mercenaries base in Popasna on occupied territories.Wagner group is a private "army" of Putin, responsible for atrocities all over the world, including ??.It seems that the location was found out from ? made by ?? propagandist. pic.twitter.com/67SrVSfnyG

— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) August 14, 2022

Témata:  válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 19:01

Rakovina mízních uzlin. V čem je nemoc, kterou trpěl Jiří Bartoška, zákeřná?

Rakovina mízních uzlin, odborně nazývaná lymfom, patří mezi závažná onkologická onemocnění, která postihují lymfatický systém – klíčovou součást lidské imunity. Tato nemoc je zákeřná především tím, jak nenápadně a tiše se může rozvíjet, často bez výraznějších příznaků, a přesto zasáhnout celý organismus. A právě tato její vlastnost bývá osudná – lidé se k lékaři dostávají až ve chvíli, kdy už je nádor v pokročilém stádiu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy