reklama

Česko na rakouském seznamu vysoce rizikových oblastí zůstává, uvedla dnes agentura APA.

Lidem ze Slovenska a Itálie bude po příjezdu do Rakouska napříště stačit prokázat se jednou týdně negativním testem na covid-19. Osoby přijíždějící ze států s vysokým rizikem nákazy, tedy z Česka, Bulharska, Estonska, Francie, Polska, Švédska, Slovinska, Maďarska a Kypru, musejí po příjezdu nadále do desetidenní karantény, kterou lze v polovině zkrátit negativním testem na covid-19.

Finsko se od pondělí stane první zemí Evropské unie, z níž se do Rakouska bude dát cestovat bez povinné karantény i bez testu na covidu-19. Přiřadilo se totiž k hrstce zemí v kategorii s nízkým stupněm epidemického rizika, kde dosud figurovaly Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea, Island, Singapur a Vatikán.

Zpřísněné podmínky vstupu budou mít naopak lidé z Indie, Brazílie a Jihoafrické republiky, které rakouské úřady označují za oblasti s vysokým výskytem mutací koronaviru. Všichni přijíždějící z uvedené trojice států se budou při příjezdu muset prokázat negativním PCR trestem. Zkrácení povinné karantény v případě těchto osob bude možné opět pouze na základě negativního výsledku PCR testu.

Již ve čtvrtek byly z Indie zastaveny veškeré lety do Rakouska, přičemž vstupovat mohou jen ti lidé z Indie, kteří mají v Rakousku trvalé bydliště.

reklama