Kvůli vysokému výskytu infekce v zemi řecká vláda prodloužila opatření, která zavedla na konci loňského roku a měla platit do neděle. Jednalo se o opatření, jako je povinná práce z domova pro polovinu zaměstnanců, povinnost nosit respirátor FFP2 v obchodech a dalších vnitřních prostorech či uzavření zábavních podniků po půlnoci. Řecko dnes ohlásilo 24.246 nových případů infekce, tedy méně než v úterý.

Portugalsko, které má podobný počet obyvatel jako Česko, dnes poprvé od začátku epidemie zaznamenalo přes 40.000 nových případů odhalené infekce virem SARS-CoV-2 za den. Mírně roste obsazenost lůžek v nemocnicích nakaženými pacienty. Za posledních 24 hodin země zaznamenala také 20 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19. Za více než 90 procenty nových případů je podle ministerstva zdravotnictví varianta omikron.

Nejvyšší denní přírůstek počtu případů infekce koronavirem hlásí opět také Turecko, kde přibylo téměř 78.000 nakažených. Počet případů se ve srovnání s druhou polovinou prosince skoro zčtyřnásobil, nakažených pacientů v nemocnicích je ve srovnáni se stavem před měsícem o deset procent více, uvedla agentura Reuters. To podle ministerstva zdravotnictví potvrzuje domněnku, že u varianty omikron je závažný průběh nemoci méně častý.

Itálie dnes oznámila dalších 313 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, což je nejvyšší údaj od začátku loňského května. V bilanci je ale zahrnuto i několik desítek úmrtí v Toskánsku a na Sicílii z předchozích týdnů. Nových případů bylo přes 196.000, zhruba o 24.000 méně, než úřady hlásily v úterý. Mírně rostou počty hospitalizovaných. Ministerstvo zdravotnictví také oznámilo 686.000 podaných dávek očkování, což je nejvíce za poslední rok.