Mitsotakis zároveň dnes telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, kterého ujistil, že Řecko plně podporuje Ukrajinu a je připraveno přijmout ukrajinské uprchlíky. Informuje o tom agentura Reuters.

Mitsotakis dnes ve videu zveřejněném na instagramu oznámil, že bude pracovat z domova, jelikož jeho pravidelný test na koronavirus vyšel pozitivně. V neděli se řecký premiér v Istanbulu setkal na oběd s tureckým prezidentem Erdoganem. Na pozadí krize na Ukrajině se dohodli na zlepšení bilaterálních vztahů.

Dnes Mitsotakis telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Zelenským. Podle premiérské kanceláře mu sdělil, že plné zavedení sankcí pomůže zvýšit tlak na Rusko, aby zastavilo své útoky na Ukrajinu.

"(Řecký) premiér zdůraznil... že plné zavedení sankcí všemi členskými státy (EU) a spojenci pomůže zvýšit tlak na Rusko, aby útoky zastavilo," uvedla kancelář řeckého premiéra. Mitsotakis podle ní zároveň Zelenského ujistil, že řecká vláda Ukrajinu plně podporuje, posílá pomoc a je připravena přijmout ukrajinské uprchlíky.

Oba lídři se také shodli na potřebě zřídit humanitární koridory v postižených regionech, jako je ukrajinské město Mariupol, kde žijí stovky etnických Řeků. Atény se z Mariupolu také snaží evakuovat svého generálního konzula a další lidi, píše Reuters.