reklama

Opatření má zastavit šířeného nového koronaviru, kterým se v zemi nakazilo podle sobotní bilance 5883 lidí a 233 lidí nemoci podlehlo. Očekává se, že nyní budou u vjezdů do Lombardie zřízena kontrolní stanoviště u mýtných bran, na nádražích a na dalších místech. Mapu uzavřených regionů zveřejnil list La Repubblica.

Zároveň podle nového dekretu v celé Itálii platí dočasný zákaz svatebních a smutečních obřadů. Karanténa platí do 3. dubna.

České ministerstvo zahraničí v reakci nedoporučilo cestovat do celé Itálie. Čeští občané se mohou vrátit domů i z uzavřených oblastí. Premiér Andrej Babiš Čechy v Itálii včetně těch, kteří tam pracují, vyzval k návratu.

Do izolované oblasti budou lidé moci z vážných důvodů, včetně práce, a také v případě, že budou mít povolení místních úřadů. Dekret zároveň pozastavuje všechny organizované akce a uzavřena budou také kina, divadla, posilovny či bazény. Zavřena budou také muzea a kulturní centra či lyžařské resorty, informuje agentura AP.

Bary a restaurace mohou zůstat otevřené od 06:00 do 18:00 SEČ, pokud lidé mezi sebou budou dodržovat vzdálenost jednoho metru.

Asociace italských provozovatelů lanovek ANEF mezitím oznámila, že zvažuje úplné uzavření lyžařských středisek v severní Itálii, jelikož počet turistů dramaticky klesl. Nyní se tak podle ANEF uvažuje o uzavření sjezdovek v regionu Valle d'Aosta či dále na severovýchodě Itálie.

Jak nové nařízení ovlivní leteckou dopravu zatím není zcela jasné. Podle nových obecných doporučení mohou místní orgány rozhodnout o pozastavení letů ze zasažených regionů. S letišti v severní Itálii nicméně Česko už dříve letecké spojení přerušilo.

Italská letecká společnost Alitalia dnes oznámila, že od pondělí pozastavuje veškeré vnitrostátní i mezinárodní lety z milánského letiště Malpensa. Národní lety bude provozovat z jiného milánského letiště Linate a mezinárodní spoje z Říma.

Nyní je stále možné jet do Lombardie vlakem či letět, v nadcházejících hodinách budou ale zřízena kontrolní stanoviště u mýtných bran, nádraží a na letištích. Veřejná doprava ve městech bude nadále fungovat.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama