reklama

"Žalobce nevydržel a dnes mě požádal, abych stáhla žalobu, prostě se nároků zříká a nebude se k nim vracet. Tím to pro nás končí," oznámila Sapidžat Gusnijevová podle serveru Rambler.

"Dospěli jsme k závěru, že je nezbytné věc uzavřít, protože příští jednání soudu mělo být veřejné," vysvětlila s tím, že žalobce by už nemohl zůstat v anonymitě, u soudu by zaznělo jeho jméno a příjmení. A žít v Rusku jako gay není nic jednoduchého.

Moskvan požadoval od Apple v přepočtu přibližně 362.000 Kč jako odškodnění za morální újmu kvůli mobilní aplikaci umožňující práci s kybernetickými měnami. Když mu totiž namísto objednaných bitcoinů přibylo na účtu 69 jednotek měny GayCon se sloganem "Neodsuzuj, dokud si to nezkusil", rozhodl se pro pokus na vlastní kůži: rozešel se svou dívkou a navázal vztah s jiným mužem.

Následoval prý morální rozvrat a duševní újma, protože se už nedokáže vrátit k tradičním hodnotám a neumí si poradit s následky, tvrdil v žalobě, kterou moskevský soud přijal k posouzení.

"Případ se může zdát šílený, ale odehrál se v zemi, která od roku 2013 trestá 'propagandu netradičních způsobů života' mezi nezletilci," poznamenala agentura AFP a kromě zákazu propagace homosexuality připomněla i další svízele sexuálních menšin v Rusku. Advokátka Gusnijevová připustila, že její klient se nedokáže svěřit ani svým rodičům, protože ví, že by ho nepochopili.

reklama