Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda se opět ztrapnila. Sestřelila si bombardér

Su-25
Su-25
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Ruská armáda si v sobotu omylem sestřelila svůj vlastní bojový letoun Suchoj Su-25, uvádí ukrajinské letectvo.  

K incidentu mělo dojít nad okupovaným územím ve východní části Donbasu.

Ruský bombardér, jehož úkolem bylo vypuštění řízených bomb na ukrajinské pozice, byl podle zpráv zasáhnut ruskými raketami, píše zpravodajský portál Ukrainska pravda s odvoláním na velení ukrajinských vzdušných sil.

Na sociálních sítích se objevily videozáběry údajného sestřelení letadla, jejichž pravost však nebylo možné ověřit, ani s jistotou určit, kdo letoun skutečně sestřelil, dodává DPA.

Podle ukrajinského seznamu ztrát ruské armády přišla Moskva od začátku války, trvající přes dva a půl roku, o 368 letadel. Tyto informace však nelze nezávisle potvrdit. 

Témata:  jednomístný proudový letoun Su-25

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

5. srpna 2026 21:46

Moderátor Karel Šíp čelí kvůli Všechnopárty kritice diváků

Karel Šíp a jeho oblíbená talkshow Všechnopárty čelí na sociálních sítích kritice části diváků, kterým vadí časté opakování stejných hostů. Vlna nelibosti se zvedla po oznámení, že se v pořadu opět objeví herec Miroslav Etzler, jenž se na červené sedačce v posledních letech střídá podezřele často.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy