Ruská armáda se opět ztrapnila. Sestřelila si bombardér
Ruská armáda si v sobotu omylem sestřelila svůj vlastní bojový letoun Suchoj Su-25, uvádí ukrajinské letectvo.
Ruská armáda si v sobotu omylem sestřelila svůj vlastní bojový letoun Suchoj Su-25, uvádí ukrajinské letectvo.
Rusko utrpělo ztrátu jednoho bojového letounu v hodnotě 11 milionů dolarů (přes 246 milionů Kč). Bitevník Suchoj Su-25 byl zasažen přenosným protiletadlovým systémem MANPADS a havaroval v oblasti Kramatorsku.
Ukrajinské jednotky v sobotu nad Doněckou oblastí na východě Ukrajiny sestřelily stíhací bombardér Su-25, prohlásil během proslovu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje agentura Reuters.
Ukrajina obdržela od západních spojenců bitevní letouny Su-25 sovětské konstrukce, oznámil dnes na svém webu list RBK-Ukrajina. Stroje jsou podle deníku rozebrané, jejich počet a konkrétní zemi původu list neupřesnil.
8. dubna 2026 21:01
8. dubna 2026 19:42
8. dubna 2026 18:34
8. dubna 2026 17:21
8. dubna 2026 16:56
8. dubna 2026 16:02
Dnes slaví výročí jeden z filmů ze zlatého fondu porevoluční české kinematografie. Na den přesně před 27 lety diváci poprvé spatřili kultovní komedii Pelíšky. Víte, jak se komedie vlastně rodila?
Zdroj: Dan Šrámek
Češi, kteří si zvykli na to, že víkendový výlet do Londýna nebo Říma vyjde levněji než lístek na vlak z Prahy do Ostravy, zažívají střet s realitou. Dovolená „za pár stovek“ je pryč. Geopolitické otřesy na Blízkém východě tvrdě dopadly na jednu z klíčových tepen dnešní mobility – na trh s leteckým palivem.