Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská protivzdušná obrana zasahovala nad Krymem i Moskvou

Krym
Krym
Foto: Pixabay

Moskva čelila v noci ze soboty na neděli dronovému útoku, podle starosty ruského hlavního města nejsou hlášeny žádné oběti ani škody. Bezpilotní letadla zaměstnala protivzdušnou obranu také nad Krymem, jeden stroj dopadl ve městě Orel.

"Protivzdušná obrana odrazila noční dronový útok na Moskvu," uvedl starosta Sergej Sobjanin na telegramu podle TASS. "Podle předběžných informací nejsou žádné oběti ani škody v oblasti, kam spadly trosky," dodal s tím, že na místo vyrazili záchranáři.

Kvůli incidentu muselo být odloženo či zrušeno celkem 24 letů na třech moskevských letištích. Vnukovo hlásí devět zpožděných a dva zrušené lety, Šeremetěvo sedm a Domodědovo osm zpožděných letů, uvedla ruská státní agentura.

Protivzdušná obrana byla v akci také nad anektovaným poloostrovem Krym. Ruské ministerstvo obrany informovalo o čtyřech sestřelených dronech nad severozápadním a východním pobřežím poloostrova.

Dron v noci na dnešek spadl také ve městě Orel, které se nachází asi 160 kilometrů od hranic s Ukrajinou. "Místo incidentu bylo ohrazeno, speciální služby vykonávají nezbytná opatření. Situace je plně pod kontrolou," uvedl oblastní gubernátor Andrej Klyčkov.

Témata:  válka na Ukrajině Rusko Krym

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 12:52

Princezna Kate a rakovina: Ve společnosti se teď ledacos změní, zní z nemocnice

Britská princezna z Walesu Kate Middleton se dočkala neobvyklé a dojemné pocty. Královská zahradnická společnost (Royal Horticultural Society – RHS) oznámila, že nově vyšlechtěná odrůda růže ponese jméno Catherine’s Rose. Tento výjimečný květ má nejen okouzlující vzhled a vůni, ale také hluboký symbolický význam – připomíná osobní boj princezny s rakovinou a podpoří pacienty prostřednictvím charitativních příspěvků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.