Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská raketa se ocitla nad Polskem, členskou zemí NATO

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Rusové v noci na neděli podnikli další vzdušný útok na Ukrajinu, poplach ale způsobili také v sousedním Polsku, které je členským státem NATO. V polském vzdušném prostoru se totiž déle než půl minuty pohybovala ruská řízená střela.

Polská armáda informovala, že dnes ve 4:23 došlo k narušení polského vzdušného prostoru jednou z ruských řízených střel, která cílila na města na západě Ukrajiny. "Objekt vstoupil do polského prostoru poblíž města Oserdów (Lublinské vojvodství) a zůstal tam 39 sekund. Během celého letu byl pozorován vojenskými radarovými systémy," uvedla armáda na síti X.

Varšava sdělila, že v průběhu incidentu byly zahájeny všechny nezbytné postupy k zajištění bezpečnosti polského vzdušného prostoru. Kontaktováni byli i spojenci. Armáda ujistila občany, že průběžně monitoruje situaci na sousední Ukrajině a je připravena zajistit bezpečnost polského vzdušného prostoru.

Rusové v noci na neděli útočili kromě Kyjeva na Lvovskou oblast na západě Ukrajiny, která se nachází při hranicích s Polskem. Podle starosty Lvova Andrije Sadovyje cílilo 20 raket a sedm dronů na kritickou infrastrukturu. V blíže nespecifikovaném energetickém podniku vypukl po útoku požár. V ukrajinské metropoli a jejím okolí bylo sestřeleno asi deset raket, informovala agentura Ukrinform.

Ukrajinská armáda v noci zaútočila na cíle v Sevastopolu na anektovaném poloostrově Krym. Podle místní proruské správy se sice útok podařilo odvrátit, ale záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazují několik úspěšných zásahů. Cílem mělo být hlavní komunikační centrum Černomořské flotily.

Ukrajinský útok nepřežil jeden člověk, šlo o pětašedesátiletého obyvatele Sevastopolu. Další čtyři lidé utrpěli zranění.

Témata:  válka na Ukrajině armáda Polsko Ruská armáda

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 22:02

Rallye Šumava otřásla tragédie. Žena nepřežila vážnou nehodu

Tragická nehoda předčasně ukončila letošní Rallye Šumava Klatovy. Jedna z posádek v sobotu havarovala při průjezdu rychlostní zkouškou. Vážně zraněná spolujezdkyně byla vrtulníkem přepravena do nemocnice, kde ale svým zraněním podlehla.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy