armáda Polsko

Polsko, ilustrační foto

Polsko chce naverbovat sto tisíc nových vojáků

Svět

Polsko v současnosti neuvažuje o zavedení povinné vojenské služby, protože zájem o vstup do ozbrojených sil zůstává vysoký. Uvedl to ve středu v parlamentu polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, informuje agentura DPA.

Polsko rozmísťuje na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Polsko na hranici s Běloruskem posiluje kovovou bariéru

Svět

Polsko posiluje kovovou bariéru na své hranici s Běloruskem, aby zabránilo nelegální migraci. Připravuje také plány na zvýšení ochrany hranice s Ruskem, uvedl ve čtvrtek polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz podle agentury AP.

Ilustrační fotografie.

Ruská raketa se ocitla nad Polskem, členskou zemí NATO

Svět

Rusové v noci na neděli podnikli další vzdušný útok na Ukrajinu, poplach ale způsobili také v sousedním Polsku, které je členským státem NATO. V polském vzdušném prostoru se totiž déle než půl minuty pohybovala ruská řízená střela.

Polsko rozmístilo na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Polsko čeká referendum o budoucnosti hranice s Běloruskem

Svět

Varšava nadále reaguje na hrozbu v podobě příslušníků Wagnerovy skupiny v Bělorusku. Voliči mají souběžně s parlamentními volbami rozhodovat o budoucnosti bariéry na hranici s východním sousedem. Úřady zároveň oznámily zadržení dvou osob, které rozšiřovaly propagandu wagnerovců.

Polsko rozmístilo na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Svět

Polsko posílá tisíc vojáků na běloruskou hranici

Polsko pošle další vojáky na svou hranici s Běloruskem, kam se po červnové vzpouře v Rusku přesunuli žoldnéři z Wagnerovy skupiny. Stovky armádních příslušníků budou střežit hranici, na které přibývá pokusů o ilegální přechod.

Mateusz Morawiecki

Polsko letos vydá na obranu čtyři procenta HDP, řekl premiér Morawiecki

Svět

Polsko letos vydá na obranu čtyři procenta hrubého domácího produktu, oznámil dnes jeho premiér Mateusz Morawiecki. Řekl, že v době ruské agrese proti Ukrajině Polsko musí urychlit zbrojení. Členské země NATO, mezi něž Polsko patří, mají ročně na obranu vydávat dvě procenta HDP.

Polsko, ilustrační foto

Svět

Polsko podle neoficiálních informací poskytne Ukrajině další tanky

Polsko by podle nepotvrzených informací mělo brzy předat Ukrajině všech svých 232 tanků PT-91 Twardy. Na oplátku by měla Varšava od Spojených států obdržet 300 už používaných tanků Abrams, napsal dnes polský server Defence 24. Ten se odvolává na informace z ukrajinských sociálních sítí. Zpráva se objevila v den, kdy polského ministra obrany Mariusze Blaszczaka přijal v Kyjevě ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.