Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské armádní letectvo hlásí další významnou ztrátu

Ruská armáda, ilustrační fotografie
Ruská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.ru

Ruská armáda hlásí další nepříjemnou ztrátu. V sobotu se zřítil ruský stíhací bombardér Suchoj Su-34 během pravidelného cvičného letu ve Volgogradské oblasti na jihu evropské části Ruska. Piloti se údajně katapultovali a přežili.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že stíhací letoun, který nebyl vybaven raketami, spadl do opuštěné oblasti. Předběžnou příčinou nehody podle úřadu byla blíže nespecifikovaná technická porucha.

Kanál Baza zveřejnil na telegramu záběry ze Serafimovského okresu u Volgogradu, na nichž byly podle BBC vidět sloupy kouře - zřejmě z letadla, které se zřítilo v dálce.

Su-34 je ruský víceúčelový stíhací bombardér, který byl vyvinut firmou Suchoj. Tento letoun je určen pro útoky na pozemní cíle, ale může také vykonávat bojové operace proti vzdušným cílům.

Design letounu Su-34 je moderní a robustní, přičemž využívá technologii stealth ke snížení radarového odrazu.

Letoun má dvoumístnou kabinu se sedadly vedle sebe, což je netradiční uspořádání pro bojové letouny. Tento design zlepšuje spolupráci mezi pilotem a operátorem zbraňových systémů a zvyšuje komfort posádky během dlouhých misí.

Témata:  Ruská armáda Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.