Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské síly ztratily v květnu 38 940 vojáků, což je nejvíc od začátku války

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Ukrajinské ministerstvo obrany v sobotu uvedlo, že ruské síly na Ukrajině ztratily v květnu 38 940 vojáků, což je podle Kyjeva nejvyšší měsíční ztráta od zahájení Ruské invaze na Ukrajinu od února 2022.

Ruské síly ztratily v květnu 38 940 vojáků, což je nejvyšší měsíční údaj od začátku války. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvoláním na prohlášení ukrajinského ministerstva obrany.

„38 940 - ztráty ruského personálu v květnu 2024. Je to nejvyšší měsíční číslo od začátku rozsáhlé invaze," uvedlo ministerstvo.

Ukrajinská armáda během uplynulého měsíce pravidelně denně hlásila více než 1000 ruských obětí. V polovině května kyjevští vojáci uvedli, že Moskva ztratila 1740 vojáků za jediný den, což je nejvyšší počet denních ruských obětí od začátku této nesmyslné totální války.

Britské obranné zpravodajství tento týden odhadlo, že celkový počet ruských obětí, zabitých a zraněných, od začátku totální války pravděpodobně dosáhl 500 tisíc, což odráží vyčerpávající ofenzívu, kterou Rusko nadále vede na široké frontě.

Během soboty přišli ruští okupanti na ukrajinské frontě podle generálního štábu ukrajinské armády o dalších 1080 vojáků.

Nicméně, oběti na bojištích je velmi těžké určit a analytici nabádají k opatrnosti s údaji předloženými Ruskem i Ukrajinou. Ani redakce Globe24.cz nemohla nezávisle ověřit tvrzení Kyjeva a ani obhajobu svých čísel ruského ministerstva obrany.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.