Prezident byl podle serveru Ukrajinska pravda dotázán, jak se mu žije, když ví, že čelí "největšímu nebezpečí na světě". Zelenskyj odpověděl, že Ukrajinci v zákopech jsou v největším nebezpečí, protože svůj život riskují každou vteřinu.

"Přesto je Putin ve větším nebezpečí než já. Skutečně. Protože Rusko chce zabít jen mě, ale celý svět chce zabít jeho," dodal.

Zelensky také zavedl sankce proti 189 ruským občanům, dvěma běloruským občanům a jednomu gruzínskému občanovi, stejně jako proti téměř 300 podnikům spojeným s Ruskem a válkou proti Ukrajině.

Podle serveru Ukrajinska pravda se mezi sankčními opatřeními nachází i zakladatel společnosti Georgian Airways, Tamaz Gaiašvili, který se dostal na sankční seznam proto, že jeho společnost začala opět provozovat lety do Ruska.

V květnu Rusko zrušilo svůj jednostranný zákaz přímých leteckých spojení s Gruzií a 20. května společnost Georgian Airways uskutečnila první let do Ruska po čtyřech letech. Obnovení leteckého spojení s Ruskem bylo přivítáno vládnoucí stranou a gruzínskou vládou, zatímco prezidentka Salome Zurabišviliová vyzvala k bojkotu Georgian Airways. Společnost jako odvetu zakázala hlavě státu cestovat na jejích linkách.

Ukrajinský prezident také podepsal dekret o usnadnění reformy soudnictví a boji proti korupci v soudním systému, podle kterého bude za korupci u soudů hrozit 10-15 let vězení s konfiskací majetku.

Odpoledne se Zelenskyj setkal se španělským premiérem Pedrem Sánchezem, který přijel do Kyjeva v první den španělského předsednictví v Radě EU. "Je nesmírně symbolické, že se tato návštěva koná hned první den španělského předsednictví EU. Náš společný evropský domov si nelze představit bez Ukrajiny, bez naší odvahy a závazku ke svobodě a spravedlnosti," napsal Zelenskyj.