Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko hlásí nejvyšší denní přírůstek nakažených, přiblížil se k 200.000

Rusko, ilustrační foto
Rusko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Rusku zaznamenali ve středu dosud nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem SARS-CoV-2, přiblížil se k 200.000. Vládní operativní štáb oznámil, že testy potvrdily 197.076 případů nákazy. Rekordní počty lidí, u nichž se koronavirus prokázal během jediného dne, v zemi téměř každodenně rostou od poloviny ledna.

Údaje o dalších infekcích zaregistrované během středy překonaly předchozí rekord z úterý o skoro 14.000 nakažených. V zemi se 146 miliony obyvatel se tak od začátku pandemie nakazilo přes 13,5 milionu lidí.

Ve středu také přibylo 701 zemřelých pacientů s nemocí covid-19, kterou koronavirus SARS-CoV-2 způsobuje. Je to o 32 obětí této epidemie více než v úterý. Celkový počet těchto úmrtí tak podle operativního štábu k dnešku v zemi stoupl na 338.091.

Ruský statistický úřad Rosstat nicméně uvádí zhruba dvojnásobné množství obětí pandemie, neboť eviduje i osoby, u kterých se nemoc zjistila až po smrti.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Rusko

Související

Aktuálně se děje

11. července 2025 8:26

Poslední z velkých hvězd je ve Varech. Skarsgård bude v Česku i o víkendu

Do Karlových Varů již ve čtvrtek dorazila poslední z velkých festivalových hvězd, která okoření závěr letošního 59. ročníku filmové přehlídky. Dnes a zítra se mohou přítomní fanoušci kinematografie setkat se Stellanem Skarsgårdem.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy