reklama

I když denní počty přibývajících infekcí koronavirem v Rusku v poslední době mírně klesají, úmrtí spojených s covidem jsou stále vysoké. Předchozí nejvyšší denní přírůstek 1241 mrtvých úřady zaznamenaly v pátek, v pondělí ohlásily 1240 zemřelých. Od začátku pandemie krizový štáb eviduje 259.084 těchto úmrtí, statistický úřad Rosstat však uvádí kolem 460.000 obětí koronavirové infekce, neboť započítává i případy, kdy je koronavirus prokázán až po úmrtí.

Úterní údaj o nově nakažených koronavirem znamená snížení tohoto ukazatele již šestý den v řadě. Jde o nejmenší denní přírůstek infikovaných od 27. října, při posledním poklesu v pondělí jich přibylo 36.818. Celkem se v nejrozlehlejší zemi světa, kde žije přibližně 146 milionů lidí, koronavirem nakazilo 9,18 milionu lidí.

Rusko se od září potýká s výrazně zhoršenou epidemickou situací, kvůli čemuž úřady zpřísnily protikoronavirová opatření a prezident Vladimir Putin schválil na první listopadový týden celostátní mimořádné pracovní volno. Některé nejvíce postižené ruské regiony tuto "covidovou dovolenou" ale prodloužily.

reklama