Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko hlásí nový denní rekord úmrtí souvisejících s covidem

Rusko, ilustrační fotografie.
Rusko, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Rusku v úterý zemřelo 1247 lidí s nemocí covid-19, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Za uplynulých 24 hodin také přibylo 36.626 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, který covidové onemocnění způsobuje. Informoval o tom dnes vládní krizový štáb.

I když denní počty přibývajících infekcí koronavirem v Rusku v poslední době mírně klesají, úmrtí spojených s covidem jsou stále vysoké. Předchozí nejvyšší denní přírůstek 1241 mrtvých úřady zaznamenaly v pátek, v pondělí ohlásily 1240 zemřelých. Od začátku pandemie krizový štáb eviduje 259.084 těchto úmrtí, statistický úřad Rosstat však uvádí kolem 460.000 obětí koronavirové infekce, neboť započítává i případy, kdy je koronavirus prokázán až po úmrtí.

Úterní údaj o nově nakažených koronavirem znamená snížení tohoto ukazatele již šestý den v řadě. Jde o nejmenší denní přírůstek infikovaných od 27. října, při posledním poklesu v pondělí jich přibylo 36.818. Celkem se v nejrozlehlejší zemi světa, kde žije přibližně 146 milionů lidí, koronavirem nakazilo 9,18 milionu lidí.

Rusko se od září potýká s výrazně zhoršenou epidemickou situací, kvůli čemuž úřady zpřísnily protikoronavirová opatření a prezident Vladimir Putin schválil na první listopadový týden celostátní mimořádné pracovní volno. Některé nejvíce postižené ruské regiony tuto "covidovou dovolenou" ale prodloužily.

Témata:  Rusko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

9:53

Počasí, které jsme letos zažili, nemá obdoby. Milník z Pařížské dohody padnul, obávají se vědci

Svět vstupuje do období, které zcela mění dosavadní příběh o klimatických změnách. Příštích deset let bude zásadním milníkem, jenž určí, jaký osud planetu čeká. Téměř desetiletí se vědci, politici a environmentální aktivisté sjednocovali kolem jediné výzvy: „Udržme oteplování pod 1,5 °C.“ Tento cíl, zakotvený v Pařížské dohodě z roku 2015, měl zabránit tomu, aby globální oteplení přesáhlo 1,5 °C oproti předindustriální době.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy