Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko: USA a NATO povzbuzují Ukrajinu, aby pokračovala v nesmyslné válce

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Spojené státy, Severoatlantická aliance a některé evropské země povzbuzují Ukrajinu, aby pokračovala v "nesmyslné válce". Prohlásil to ve čtvrtek Kreml, informuje agentura Reuters.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve čtvrtek obvinil některé západní země ze zvyšování napětí v posledních týdnech. Reagoval tak na nedávná prohlášení některých zemí o možnosti, že by Ukrajina používala západní zbraně při útocích proti cílům v Rusku. Spojené státy zatím s něčím takovým však veřejně nesouhlasily.

"Členské země Severoatlantické aliance, konkrétně Spojené státy a jiná evropská hlavní města, se v posledních dnech a týdnech pustily do nového kola eskalace," řekl Peskov novinářům.

"Dělají to záměrně. Slyšíme mnoho bojechtivých prohlášení... Všemožně povzbuzují Ukrajinu, aby pokračovala v této nesmyslné válce," uvedl Peskov.

"To bude mít samozřejmě neodvratné následky a v konečném důsledku to velmi poškodí zájmy těch zemí, které se vydaly cestou eskalace," dodal mluvčí.

Rusko vyslalo na Ukrajinu tisíce vojáků v únoru 2022, přičemž uvedlo, že se jedná o speciální vojenskou operaci. Ukrajina uvádí, že se brání s pomocí Západu a snaží se vyhnat ruské vojáky ze svého území. Podle Kyjeva se přitom Rusko snaží podkopat morálku Ukrajiny a její vůli bojovat.

Témata:  válka na Ukrajině Dmitrij Peskov

Aktuálně se děje

14. června 2024 12:54

Vyšetřování střelby na FF UK je hotovo. Policie případ odložila

Policie ukončila vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a případ odložila. Informovalo o tom dnes Městské státní zastupitelství v Praze na sociální síti X. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy