Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko varuje před údajně nekontrolovanými závody ve zbrojení

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml
Foto: Pixabay

Rusko varovalo před nekontrolovaným závodem ve zbrojení, který se může týkat i Kaliningradské oblasti, tedy exklávy mezi Polskem a Litvou. Kreml přitom koncem února sám pozastavil účast na dohodě Nový START, která omezovala počet jaderných zbraní.

O slovech ruského představitele informovala s odkazem na RIA Novosti agentura Reuters. Do nekontrolovaných závodů ve zbrojení se podle něj zapojilo několik jaderných velmocí a v případě Ruska by se mohly týkat i Kaliningradské oblasti.

Představitel ruského ministerstva zahraničí uvedl, že je třeba navýšit taktický raketový potenciál v Kaliningradu. V regionu se už nyní nachází rakety Iskander schopné nést konvenční i jaderné hlavice.

Kaliningradská oblast je ruská exkláva, která je od zbytku federace oddělena územím Evropské unie. Konkrétně jde o Polsko a Litvu. Žije zde kolem milionu lidí.

Témata:  Rusko jaderné zbraně Kaliningrad

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy