reklama

Strategické velitelsko-štábní manévry Kavkaz-2020 se v Rusku konají na území jižního vojenského okruhu a v Černém a Kaspickém moři a potrvají do soboty 26. září. Cvičení velí náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov.

Do manévrů se podle agentury TASS zapojí téměř 13.000 vojáků, ale také tisíce příslušníků ruské národní gardy a pracovníků ruského ministerstva pro mimořádné události. Účastní se jich také kolem tisícovky vojáků z Arménie, Barmy, Běloruska, Číny, Íránu a Pákistánu.

Dnešní úvodní střelby v Kaspickém moři provádějí raketová válečná plavidla a dělové čluny. Palba je zaměřená jak na hladinové, tak na vzdušné cíle. Dnes rovněž vyplulo více než 20 lodí v Černém moři, informovalo novináře ruské ministerstvo obrany.

Součástí manévrů je mimo jiné likvidace diverzních skupin útočících na přesouvající se armádní jednotky. Letky protivzdušné obrany jižního vojenského okruhu zase v součinnosti s íránskými bojovými plavidly nacvičují "blokování a zneškodnění ozbrojených formací mezinárodních teroristických organizací", sdělilo ministerstvo.

reklama