reklama

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Ruský úřad Rosmorrečflot nicméně oznámil, že volání o pomoc bylo vysláno omylem, protože komunikační zařízení se za bouřlivého počasí v důsledku výpadku napájení porouchalo.

"Nejsou žádné problémy, ledoborec je v pořádku a posádce nic nehrozí," citovala z oznámení úřadu agentura TASS. Ledoborec pokračuje v plavbě do přístavu Sabetta v ústí řeky Ob.

Agentura Interfax mezitím oznámila další krizovou situaci, které podle ní čelí ruská rybářská loď severovýchodně od norských břehů. Loď Poljaris zastihla bouře ve východní části Barentsova moře, na palubě je deset lidí, jejichž životy jsou podle ruských záchranářů v ohrožení. Do oblasti byla vyslána další loď, která Poljaris neschopný samostatné plavby odtáhne do Murmansku.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama