reklama

Kyjevský starosta Vitalij Kličko informoval prostřednictvím sociálních sítí o deseti zraněných. Podle informací deníku Ukrajinska pravda byl proveden raketový útok pomocí střel Kinžal vypálených z 16 bombardérů Tu-95. Tato akce následovala po ruském nočním útoku na Ukrajinu, během něhož bylo vypuštěno 35 dronů.

Ukrajinská protivzdušná obrana všechny tyto drony úspěšně zneškodnila. V ranních hodinách byl v celé východoevropské zemi vyhlášen poplach kvůli hrobě raketového útoku. Obyvatelé byli vyzváni, aby vzali varování vážně a využili protileteckých krytů.

Starosta Charkova Ihor Terechov na sociálních sítích informoval o rozsáhlém raketovém útoku na jeho město. Později sdělil, že centrum města a oblast s obytnými domy byly zasaženy několikrát. "Nyní hoří, záchranné složky jsou na cestě," uvedl, dodávaje, že informace o zraněných a obětech jsou stále zjišťovány.

Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko oznámil, že po útoku dopadly na jednu ze čtvrtí kusy zničených střel na střechu obytného domu, zatímco jinde se podle něj zřítily na sklady.

Kličko uvedl, že deset osob bylo zraněno v Solomjanské čtvrti nedaleko centra města, kde vypukl požár po raketovém útoku. Devět zraněných je v nemocnici. Kličko také informoval, že byl poškozen alespoň jeden objekt civilní infrastruktury.

Ukrajinská média tvrdí, že v části města došlo k výpadku elektrického proudu a voda přestala téct. Úřady již v noci informovaly o požáru v obytné budově ve východní části města způsobeném pádem trosek jednoho z dronů, ale neuvedly žádné informace o zranění.