reklama

Ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko na Telegramu uvedl, že cílem ostřelování bylo celkem 118 měst a obcí v deseti oblastech.

"Nepřítel za poslední den vypálil na 118 osad v 10 oblastech. To je rekordní počet měst a vesnic, které byly napadeny (za jeden den) od začátku roku. Okupanti zahájili v noci rozsáhlé útoky na území Ukrajiny, při kterých zabíjeli a zraňovali lidi," napsal.

Ruská armáda zaútočila kolem půlnoci na ropnou rafinérii v Kremenčuku. Požár několik hodin likvidovalo téměř 100 hasičů a byl zapojen i robot. Útok si nevyžádal žádné oběti.

Při ostřelování ale zahynul v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny jeden člověk a další zemřel v Chersonské oblasti na jihu.

Prokuratura Charkovské oblasti uvedla, že Rusové kolem půlnoci bombardovali vesnici Podoly v Kupianském okrese a poškodili obytné budovy.

Rusové také zasáhli obec Charivne v okrese Beryslav a město Beryslav. Vesnice Chaikyne v Chersonském okrese se ocitla pod palbou a jeden člověk tam zemřel. Ruská armáda po půlnoci znovu střílela na Beryslavský okres a provedla osm náletů na vesnice Krynky a Lvove.

Ruské síly také ostřelovaly město Ochakiv. Byly poškozeny dvě soukromé obytné budovy.

Kyjev a Západ se obávají, že Rusko před nadcházející zimou vystupňuje útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, jak to učinilo minulý rok.