reklama

Rusové podle ISW dosáhli postupu severozápadně a severovýchodně od města, konkrétně u Krasnohorivky, která je vzdálená sedm kilometrů od Avdijivky, a také na jihovýchodním předměstí, kde se nachází průmyslová zóna. Podle geolokalizovaných záběrů útočily ruské obrněnce na ukrajinské pozice.

Podle zdráv ruských blogerů se okupantům podařilo dobýt celou průmyslovou zónu u železniční stanice Jasynuvata-2. Američtí experti o tom zatím nejsou přesvědčeni. Ukrajinci rovněž čelili ostřelování. Podle blogerů se nicméně nezvýšilo ohrožení ukrajinských sil, došlo jen k prodloužení frontové linie.

Generální štáb ukrajinské armády na facebooku potvrdil, že v oblasti Avdijivky pokračují intenzivní boje. Za posledních 24 hodin byly odraženy tři desítky ruských útoků. "Vojáci pevně drží obranu a způsobují okupantům značné ztráty," tvrdí velení.

Podle ISW se Rusové snaží prorazit ukrajinskou obranu i útoky u měst Kupjansk, Svatove a Kreminna. Zároveň poukázal na údajnou zranitelnost ruského zásobování v oblasti ukrajinského předmostí na levém břehu Dněpru.