Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové tvrdí, že Američané neuvádí správné počty ztrát na Ukrajině

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Rusko odmítlo odhady amerických tajných služeb, že od prosince přišlo o 100 tisíc vojáků v bojích na Ukrajině. Mluvčí Kremlu v úterý řekl novinářům, že jde o data "vycucaná z prstu".

"Washington prostě nemá možnost mít správná čísla, nemají taková data. Tak je nutné k tomu přistupovat," prohlásil Peskov podle CNBC a dodal, že jediné správné jsou údaje zveřejňované ruským ministerstvem obrany.

Rusové podle nejnovějších odhadů Bílého domu přišli od prosince o sto tisíc vojáků, přičemž přes 20 tisíc z nich přímo padlo. Podle bezpečnostního mluvčího Johna Kirbyho jde o odhady amerických tajných služeb.

Nejnovější odhady podle agentury AP naznačují, že ruské ztráty v uplynulých měsících dramaticky narostly. Američané poskytli podobná čísla naposledy v lednu, kdy informovali, že za prvních osm měsíců války na Ukrajině bylo zabito či zraněno 100 tisíc ruských vojáků.

Témata:  Dmitrij Peskov Ruská armáda válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy