reklama

Nejhorší zůstává situace v Moskvě, kde přibylo 6730 infikovaných a 74 lidí zemřelo, poznamenala agentura Interfax. V Moskvě také úřady ohlásily spuštění masového očkování obyvatelstva ruskou vakcínou proti koronaviru, jejíž dodávky do regionů mají začít od dnešního dne.

Ruští komunisté v Moskvě šíří letáky proti očkování, ve kterých tvrdí, že žádná pandemie neexistuje a očkování přirovnávají ke "znovuzrození fašismu" a "zbraním hromadného ničení", napsal dnes anglojazyčný list The Moscow Times s odvoláním na zpravodajský kanál Podjom z ruské sociální sítě Telegram.

Vakcíny podle konspirační teorie šířené v letácích představují "nanotechnologické produkty", které vstupují do těla příjemce a zabijí jej. Deník připomněl dřívější tvrzení vůdce ruských komunistů Gennadije Zjuganova, že vakcína je součástí "globalistického" spiknutí amerického miliardáře Billa Gatese s cílem implantovat mikročipy do populace.

Rusko je z hlediska celkového počtu potvrzených případů nákazy čtvrtou nejpostiženější zemí na světě, po Spojených státech, Indii a Brazílii. Z hlediska počtu obětí je podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie sleduje globálně, na desáté příčce.

reklama