Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruští komunisté šíří bludy a konspirační teorie o očkování, vytáhli i fašismus

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Rusko dnes oznámilo 27.927 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 562 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 26.190 nových případů a 559 úmrtí, uvedla agentura TASS s odvoláním na operativní štáb. V zemi s přibližně 146 miliony obyvatel se od začátku pandemie nakazilo skoro 2,6 milionu lidí, z nichž 45.280 nákaze podlehlo.

Nejhorší zůstává situace v Moskvě, kde přibylo 6730 infikovaných a 74 lidí zemřelo, poznamenala agentura Interfax. V Moskvě také úřady ohlásily spuštění masového očkování obyvatelstva ruskou vakcínou proti koronaviru, jejíž dodávky do regionů mají začít od dnešního dne.

Ruští komunisté v Moskvě šíří letáky proti očkování, ve kterých tvrdí, že žádná pandemie neexistuje a očkování přirovnávají ke "znovuzrození fašismu" a "zbraním hromadného ničení", napsal dnes anglojazyčný list The Moscow Times s odvoláním na zpravodajský kanál Podjom z ruské sociální sítě Telegram.

Vakcíny podle konspirační teorie šířené v letácích představují "nanotechnologické produkty", které vstupují do těla příjemce a zabijí jej. Deník připomněl dřívější tvrzení vůdce ruských komunistů Gennadije Zjuganova, že vakcína je součástí "globalistického" spiknutí amerického miliardáře Billa Gatese s cílem implantovat mikročipy do populace.

Rusko je z hlediska celkového počtu potvrzených případů nákazy čtvrtou nejpostiženější zemí na světě, po Spojených státech, Indii a Brazílii. Z hlediska počtu obětí je podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie sleduje globálně, na desáté příčce.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 fake news a dezinformace Rusko

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2026 19:42

Ornella Koktová má v rodině kvůli vymyšlenému těhotenství údajně peklo

Rodina Štikových prochází dalším veřejným skandálem, v jehož centru tentokrát stojí Ornella Koktová. Ta během Velikonoc na svých sociálních sítích zveřejnila informaci, že její mladší sestra Charlotte je v jiném stavu. Celou věc navíc prezentovala jako obranu sestry před útoky jejich matky Moniky Binias. Jak se však záhy ukázalo, zpráva o těhotenství byla nepravdivá, což potvrdil i otec obou sester Michal Štika.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Proč Trump zase ucuknul? Jedno možné vysvětlení existuje

Americký prezident Donald Trump hlásá úplné vítězství v již déle než měsíc trvající válce s Íránem. Ten však zatím pouze svolil usednout k jednacímu stolu. Začíná křehké dvoutýdenní příměří. Trump si tak oddechl, kupuje si čas, nemusí vyhladit íránskou civilizaci, jak včera zahrozil, ropa citelně spadla, akcie dnes zřejmě znatelně porostou. Írán přitom nadále trvá na tom, že bude v Hormuzském průlivu vybírat mýto.