reklama

"Přibližně v 11:00 moskevského času havarovalo letadlo Il-76 při pravidelném letu v oblasti Belgorod. Na palubě bylo 65 zajatých vojáků ukrajinských ozbrojených sil, šest členů posádky a tři doprovodné osoby," uvedlo ministerstvo.

Telegramový kanál 112 uvedl, že nehodu, ke které mělo dojít při přistání, nikdo nepřežil. Podle agentury TASS na místo letecké katastrofy vyjelo několik sanitek. "Na místo pádu letadla vyjely sanitky z několika stanic. Jsou tam také hasiči a policie," uvedl mluvčí ruské záchranné služby.

"Na místě pracuje vyšetřovací tým a pracovníci ministerstva pro mimořádné události," napsal na svém Telegramu gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov.

Na sociálních sítích koluje video zachycující nehodu letounu. Podle různých zdrojů se údaje o počtu mrtvých liší. Některé telegramové kanály hovoří o menším počtu obětí, podle jiných se jejich počet pohybuje nad 70.

Iljušin Il-76 je sovětský a ruský vojenský transportní letoun vyvinutý a vyráběný konstrukční kanceláří Iljušin. První let této čtyřmotorové turbovrtulové letouny proběhl v roce 1971. Il-76 byl původně navržen pro přepravu těžkého vojenského nákladu a vojáků, a to jak na krátké, tak na dlouhé vzdálenosti.