Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

S uprchlíky na Dunaji se převrhla loď. Šest pohřešovaných, patrně utonuli

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Šest migrantů je pohřešováno poté, co se s nimi na Dunaji v severním Srbsku převrhla loď. Agentuře Reuters to sdělil srbský vládní zdroj. Běženci, kteří se ze Srbska snažili dostat do Chorvatska, podle něj velmi pravděpodobně utonuli.

Migranti se v blízkosti srbské vesnice Karavukovo snažili přeplout ve dvou lodích Dunaj do Chorvatska, které je na rozdíl od Srbska členským státem Evropské unie.

Jedna z lodí se syrskou a iráckou rodinou, v níž pluli čtyři dospělí a dvě děti, se podle zdroje převrhla. "Obáváme se nejhoršího," uvedl zdroj Reuters, který nechtěl být jmenován. Dalších devět migrantů z druhé lodi bylo podle něj převezeno na policejní stanici zpět v Srbsku.

Hladina Dunaje v zimních měsících v oblasti Karavukova stoupá a na vodu si podle Reuters troufne vyplout jen několik místních rybářů. Letos podle srbských úřadů ve snaze překonat srbskou hranici zemřelo už 20 migrantů.

Cestu přes Srbsko v roce 2015 využily statisíce migrantů prchajících před chudobou a válkou na Blízkém východě a v Asii do bohaté západní Evropy. Přestože takzvaná balkánská trasa byla v roce 2016 uzavřena, v srbským státem spravovaných uprchlických táborech stále žije více než 6000 migrantů.

Témata:  uprchlíci Srbsko

Související

Aktuálně se děje

14. prosince 2025 20:26

Turek bude ministrem, až bude vláda žádat o důvěru, věří Motoristé

Poslanec Filip Turek, který je podle Motoristů i nadále kandidátem na ministra, se v pondělí, kdy budou jmenováni ostatní členové vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), podrobí menšímu zákroku. V diskuzním pořadu Partie to uvedl jeho stranický kolega Matěj Gregor (Motoristé). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy