Čína se drží strategie nulové tolerance vůči koronaviru ve snaze zabránit jeho šíření. Ekonomické středisko Šanghaj bylo v uzávěře od dubna, což má značné ekonomické důsledky. Opatření vyvolalo debatu o udržitelnosti této strategie. Město uzávěru jen pozvolna ruší, nyní chce zprovoznit část hromadné dopravy.

Peking, který ohlašuje desítky nových nakažených denně, k uzávěře celého města nepřikročil. Provádí ale hromadné testování a zavádí dílčí ochranná opatření, což narušuje život občanů.

V Šanghaji se mají v neděli otevřít čtyři linky metra a úklidové čety tam dnes desinfikovaly stanice. Provoz bude sice stále omezený, ale umožní lidem pohybovat se mezi jednotlivými čtvrtěmi a dostat se k vlakovým spojům a na letiště. Zprovozněno bude také 200 autobusových linek. Cestujícím se ale bude měřit teplota a budou se muset prokázat negativní PCR testem starým nejdéle 48 hodin.

V pátek město zaznamenalo 868 nových případů, předchozí den jich mělo 858.

Americká letecká společnost Delta Air Lines oznámila, že ve středu obnoví lety ze Šanghaje přes Soul do Detroitu. Půjde o jeden spoj každý den.