Server Meduza s odvoláním na tato data upozornil, že v úterý 27. června večer opustilo leteckou základnu Machulišči nedaleko Minsku letadlo, o kterém panuje přesvědčení, že patří Prigožinovi. Podle nezávislé skupiny Belaruski Hajun měl stroj namířeno do Ruska, konkrétně letěl vstříc Moskvě.

Hranici mezi Běloruskem a Ruskem překročil i druhý stroj spojovaný se šéfem wagnerovců, který na zmíněnou základnu přiletěl v úterý ráno z Petrohradu. Podle dostupných indicií se do někdejšího ruského hlavního města vracel.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v úterý uvedl, že Prigožin dorazil do Běloruska. Stalo se tak několik hodin poté, co se objevily informace, že dva privátní letouny spojované s velitelem žoldnéřů přistály v zemi.

Prigožin se měl do sousední země přesunout podle dohody, která ukončila sobotní ozbrojenou vzpouru wagnerovců. Žoldnéři nejprve obsadili veškerá klíčová místa v Rostově na Donu, takže i ruský prezident Vladimir Putin přiznal "složitou situaci" ve městě. Následně se vydali směrem na Moskvu, kam ale nedojeli.

Nechvalně proslulý velitel totiž večer oznámil, že po domluvě s Lukašenkem svým jednotkám nařídil, aby zastavily postup na hlavní město a vrátily se na své základny, což se také stalo. Trestní řízení, které s ním vedla FSB, bylo následně zastaveno.