Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéfka české Sněmovny jednala s předsedkyní Spolkového sněmu o sankcích a plynu

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Petr Čepela / INCORP images

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes odpoledne jednala se šéfkou Spolkového sněmu Bärbel Basovou. Obě političky mluvily o česko-německých vztazích, sankcích proti Rusku či dodávkách plynu, uvedla česká Poslanecké sněmovna v prohlášení. Pekarová Adamová se v Berlíně setkala také s krajany či českými stážisty v německém parlamentu.

Pro Pekarovou Adamovou to byla první oficiální návštěva Spolkového sněmu od nástupu do funkce v listopadu loňského roku. S Basovou jednala o vztazích mezi Berlínem či Prahou a o tématech zahraniční politiky.

"Shodli jsme se na potřebě udržet stávající protiruské sankce i na případné pomoci s dodávkami plynu z LNG terminálů," uvedla Pekarová Adamová.

V Berlíně šéfka sněmovny moderovala neformální debatu pořádanou nadací Körber-Stiftung, která se věnuje mezinárodním vztahům a pořádá kulaté stoly s představiteli světové politiky. V německé metropoli se setkala také se skupinou Češek žijících v Německu a českými stážisty ve Spolkovém sněmu. Ty označila za "most mezi našimi zákonodárnými sbory".

Témata:  Německo Markéta Pekarová Adamová

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.