OSN uvedla, že neposkytne žádné další podrobnosti o severokorejské odpovědi, napsala BBC. Nechce totiž jakkoliv zkomplikovat snahu dostat Kinga domů. Pchjongjang je však zřejmě připraven zahájit vyjednávání.

OSN zodpovídá za demilitarizovanou zónu na Korejském poloostrově. Informace se její zástupci snažili získat prostřednictvím přímé telefonní linky u severokorejské armády. KLDR do této chvíle oficiálně potvrdila pouze žádost o spojení, zadržení amerického vojáka zůstává veřejnosti utajeno.

Třiadvacetiletý King překročil hranici 18. července. O pouhých osm dní dříve opustil jihokorejské vězení, kde si odseděl dva měsíce za napadení. Následně měl odcestovat domů do Spojených států amerických, aby absolvoval další disciplinární stání. Povedlo se mu však uniknout z letiště a dostat se k hranici.

Kingova matka byla po synově útěku v šoku. "Nedokážu si představit, že by Travis něco takového udělal. Můj syn se před několika dny ozval a řekl, že se vrátí na svou základnu ve Fort Bliss," svěřila se médiím.