Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Severní Korea potvrdila vazbu pro amerického vojáka

Severní Korea, ilustrační foto
Severní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Severní Korea potvrdila, že uprchlého amerického vojáka Travise Kinga drží ve vazbě. Pchjongjang o něm poskytl jakoukoliv informaci vůbec poprvé. Podle Organizace spojených národů (OSN) to značí, že by mohla začít vyjednávaní o Kingovi.

OSN uvedla, že neposkytne žádné další podrobnosti o severokorejské odpovědi, napsala BBC. Nechce totiž jakkoliv zkomplikovat snahu dostat Kinga domů. Pchjongjang je však zřejmě připraven zahájit vyjednávání.

OSN zodpovídá za demilitarizovanou zónu na Korejském poloostrově. Informace se její zástupci snažili získat prostřednictvím přímé telefonní linky u severokorejské armády. KLDR do této chvíle oficiálně potvrdila pouze žádost o spojení, zadržení amerického vojáka zůstává veřejnosti utajeno.

Třiadvacetiletý King překročil hranici 18. července. O pouhých osm dní dříve opustil jihokorejské vězení, kde si odseděl dva měsíce za napadení. Následně měl odcestovat domů do Spojených států amerických, aby absolvoval další disciplinární stání. Povedlo se mu však uniknout z letiště a dostat se k hranici.

Kingova matka byla po synově útěku v šoku. "Nedokážu si představit, že by Travis něco takového udělal. Můj syn se před několika dny ozval a řekl, že se vrátí na svou základnu ve Fort Bliss," svěřila se médiím.

Témata:  Severní Korea U.S. ARMY USA

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2026 21:01

Pavel Novotný se opět stal členem ODS

Pavel Novotný, bývalý starosta pražských Řeporyjí, se oficiálně vrací do řad Občanské demokratické strany. Svůj návrat do politického domova oznámil ve středu večer prostřednictvím sociální sítě X, kde se s nadsázkou označil za „ztraceného syna“, který se stal znovu členem krátce po 17. hodině.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Proč Trump zase ucuknul? Jedno možné vysvětlení existuje

Americký prezident Donald Trump hlásá úplné vítězství v již déle než měsíc trvající válce s Íránem. Ten však zatím pouze svolil usednout k jednacímu stolu. Začíná křehké dvoutýdenní příměří. Trump si tak oddechl, kupuje si čas, nemusí vyhladit íránskou civilizaci, jak včera zahrozil, ropa citelně spadla, akcie dnes zřejmě znatelně porostou. Írán přitom nadále trvá na tom, že bude v Hormuzském průlivu vybírat mýto.