Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská policie podle médií obvinila bývalého šéfa nejvyššího soudu

Policie SR, ilustrační fotografie.
Policie SR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Slovenská policie podle televize Markíza obvinila z extremismu a z dalšího trestného činu bývalého šéfa nejvyššího soudu a exministra spravedlnosti Štefana Harabina. Policie na sociální síti zveřejnila iniciály obviněného, které se shodují s jménem a příjmením Harabina.

Důvody Harabinova zadržení a stíhání nejsou známé, vedle extremismu je obviněn také ze schvalování trestného činu. Markíza uvedla, že Harabin v minulosti na sociální síti například obhajoval ruský útok na Ukrajinu.

V roce 2019 Harabin neuspěl v přímé volbě hlavy státu. O rok později ve volbách do sněmovny propadla strana Vlast, za kterou kandidoval jako její volební lídr. Po propuknutí epidemie nemoci covid-19 vystupoval proti nařízení o povinném nošení roušek.

Harabina, který zastával funkci předsedy nejvyššího soudu naposledy v letech 2009 až 2014, média v minulosti označovala za symbol špatného stavu soudnictví. V letech 2006 až 2009 byl ministrem spravedlnosti ve vládě premiéra Roberta Fica, jehož strana Směr-sociální demokracie je nyní v opozici.

Témata:  policie SR

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.