Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská policie zasahovala v sídle tajné služby SIS

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Slovenská policie od ranních hodin zasahuje v sídle tajné služby SIS či v domech jejího nynějšího i bývalého šéfa. Prezidentka Zuzana Čaputová požaduje co nejrychlejší vysvětlení operace, zároveň usiluje o svolání bezpečnostní rady státu.

Policisté z Národní kriminální agentury (NAKA) měli během čtvrtečního ranního zásahu zadržet minimálně dvě osoby. Má jít o členy bývalého týmu Oblúk z policejní inspekce, píše agentura TASR. Strážci zákona zasahovali v domě ředitele Slovenské informační služby Michala Aláče a bývalého ředitele SIS Vladimíra Pčolinského.

Podle informací televize Markíza je dnešní akce zaměřená na vyšetřování týmu Oblúk. Aláč a Pčolinský údajně v době zásahu nebyli doma. Policisté se nachází také v budovách SIS a Národního bezpečnostního úřadu.

Na dění už reagovala prezidentka Zuzana Čaputová, která požádala předsedu úřednické vlády Ľudovíta Ódora o svolání bezpečnostní rady, uvedla TASR. Čaputová očekává, že policisté ve spolupráci s dozorujícím prokurátorem velmi rychle vysvětlí okolnosti případu a svůj postup.

Slovensko se aktuálně nachází v průběhu kampaně před předčasnými parlamentními volbami, které jsou vyhlášeny na 30. června. Kampaň oficiálně běží od 9. června.

Témata:  policie SR Slovensko Zuzana Čaputová

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy