Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové zemřel otec

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Foto: Facebook

Otec slovenské prezidentky Zuzany Čaputové Štefan Strapák dnes ve věku 79 podlehl těžké a dlouhé nemoci. Podle slovenských médií o tom odpoledne informovala slovenská prezidentská kancelář.

Kancelář Čaputové upřesnila, že prezidentčin otec zemřel v poklidu doma. "Prosíme média a veřejnost, aby v této těžké chvíli respektovaly soukromí prezidentky, její nejbližší rodiny a ostatních pozůstalých," sdělil podle serveru Pravda.sk prezidentčin mluvčí. Hlava státu upravila svůj program na nejbližší dny.

I přes smutnou zprávu dnes odpoledne Čaputová vyprovázela na bratislavském letišti papeže Františka, který po čtyřdenní návštěvě na Slovensku odcestoval zpět do Vatikánu.

Předtím se prezidentka zúčastnila papežovy mše v Šaštíně na západě Slovenska.

Témata:  Zuzana Čaputová

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2026 8:29

Charlotte Gott vydala první píseň. Poslechněte si ji

Je tady poslední dubnový den, který spousta hudebních fanoušků už několik dní vyhlížela. Oficiálně totiž začíná sólová kariéra Charlotte Gottové, vychází její první singl In Too Deep. Lidé si mohou písničku poslechnout na streamovacích platformách. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy