V prodejnách a dalších provozech v okresech, které se nacházejí ve dvou nejnižších stupních koronavirového rizika podle národního protiepidemického systému, nově může být neomezený počet zákazníků. Neplatí tak dřívější nařízení, že v jednom okamžiku musí na každého návštěvníka připadat alespoň 15 metrů čtverečních prodejní plochy. Ve dvou nejnižších stupních koronavirového rizika je v současnosti na Slovensku 55 ze 79 okresů, v některých regionech, a to i v příhraničních oblastech s Českem, je epidemická situace horší.

Pro některé typy provozů ale zůstala v platnosti jiná kapacitní omezení. Například v restauracích je stanoven nejvyšší počet osob u jednoho stolu. Alespoň dvoumetrové rozestupy mezi stoly jsou nově povinné už jen v interiérech podniků společného stravování. Neomezený počet návštěvníků nemůže být ani ve fitness centrech.


Cestující ze států z takzvaného zeleného seznamu, na který Bratislava zařadila i členské státy Evropské unie, se vyhnou karanténě po vstupu na Slovensko už i v případě, že při překročení hranic budou mít u sebe potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus. V platnosti zůstalo opatření, že karanténa se nevztahuje na děti do 18 let, dále na lidi, kteří v posledním půlroce prodělali onemocnění covid-19, a také na očkované proti této nemoci. Slovensko uznává už očkování první dávkou vakcíny proti covidu-19, pokud od jejího podání uplynulo alespoň 21 dnů.

Epidemická situace na Slovensku se výrazně zlepšuje od druhé poloviny března. S postupným uvolňováním koronavirových omezení začala země v dubnu a mezitím například umožnila otevření všech prodejen, zrušila zákaz vycházení i shromažďování. Země neuplatňuje celostátní omezení, rozsah opatření v okresech závisí na šíření nákazy v daném regionu.