Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Srážku vlaků v Indii nepřežilo 50 lidí, stovky cestujících jsou zraněny

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nejméně 50 mrtvých si vyžádala páteční srážka tří vlaků ve státě Urísa na východě Indie. Více než 500 dalších cestujících utrpělo při nehodě zranění. Na místo bylo vysláno téměř 50 záchranářských posádek.

O nehodě informovala BBC s odkazem na indická média. Příčina neštěstí v tuto chvíli není známá. Havarovaly dva osobní vlaky a nákladní souprava, množství vagónů po srážce vykolejilo. Indický premiér Naréndra Módí na twitteru napsal, že je zarmoucen a myslí na rodiny pozůstalých. Podle politika na místě incidentu nadále probíhají záchranné práce.

AP připomněla, že navzdory vládní snaze o zlepšení bezpečnosti na indické železnici dojde každý rok ke stovkám vlakových nehod. Nejhorší se stala v srpnu 1995, kdy v Novém Dillí zemřelo 358 lidí. V asijské zemi denně vlaky přepraví 12 milionů lidí.

Témata:  nehody vlaků vlaky Indie

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.